Opfrissen tijdens de InstallQ installateursmiddag over IBER inspecties aan zonnepanelen

Kort verslag van de installateursmiddag van InstallQ brancheorganisatie en kwaliteitskeurmerk waar Zonnewinst bij aangesloten is.

Afgelopen week was ik (Jasper Serraris) bij de installateursmiddag van het kwaliteitskeurmerk InstallQ. Onderwerp van de dag was de keuring van zonnestroominstallaties. Vanuit InstallQ wordt gewerkt aan een alternatief voor de Scios Scope12 keuring. Dit heet de IBER inspectie. Hetgeen de nodige verschuivingen teweeg brengt in de markt van inspecties, die tot nu toe wordt geleid door het monopolie van Scios.

De hele middag werd het theoretische deel, waarin alle geldende (NEN-)normen werden aangehaald, afgewisseld met praktische voorbeelden. Aan de hand van een praktijkopstelling met een Enphase micro omvormer, meterkast en zonnepaneel werden alle nodige metingen voor de aanwezigen nog maar weer eens herhaald. Deze metingen komen terug in onze onderhoudspakketten Comfort en Comfort+. Met onze onderhoudspakketten komen we regelmatig bij onze klanten terug om de installatie te controleren. Die controle bestaat uit visuele inspectie en elektrotechnische metingen. Zo garanderen wij de veiligheid van onze (zonnestroom)installaties.


zonnewinst-installatietesters-fluke-benning

Meer leren?

Meer nieuws
CO2 certificaat

ERE-certificaten: verdien geld met laden

Sinds de nieuwe Energiewet van 2026 leveren de kWh's die je thuis laadt geld op via ERE-certificaten (vaak EDE genoemd). Maar wist je dat je zonder een officiële MID-meter in je laadpaal deze vergoeding misloopt? Ontdek hoe het werkt, wat de opbrengsten zijn en of jouw laadpaal van bijvoorbeeld Wallbox of Zaptec wel geschikt is voor deze jaarlijkse winst.

-Jasper Serraris
driefase meterkast

Salderingsregeling 2027: Maakt een 1-fase omvormer op een 3-fase aansluiting nog wel winst?

Maak je je zorgen over de afschaffing van de salderingsregeling in 2027? Veel eigenaren van zonnepanelen vragen zich af of hun 1-fase omvormer op een 3-fase aansluiting straks nog wel rendabel is. Ontdek waarom 'intern salderen' in je slimme meter ervoor zorgt dat je ook na 2027 optimaal blijft profiteren van je eigen zonnestroom, ongeacht de fase-indeling in je meterkast.

-Jasper Serraris
Enphase IQ 5P

Maak kennis met Enphase PowerMatch: onze thuisbatterij is nu nog slimmer

Enphase Energy is verheugd om PowerMatch™ te introduceren, een baanbrekende technologie die helpt om meer bruikbare energie te leveren bij elke installatie van de IQ Battery 5P.

-Jasper Serraris